12 miejsc, które trzeba odwiedzić w Łodzi - KUKBUK

12 miejsc, które trzeba odwiedzić w Łodzi

Wybieracie się do Łodzi na festiwal Transatlantyk? Z naszym przewodnikiem będziecie szczęśliwi i najedzeni od rana do wieczora.

Zdjęcia: Magda Klimczak - daretocook.pl, materiały promocyjne

Kulinarnym i kulturalnym centrum Łodzi jest niewątpliwie ulica Piotrkowska. Wokół tego długiego deptaka tłoczą się knajpki, kluby, kina, teatry. W ostatnich latach najmocniejszym punktem na mapie jest OFF Piotrkowska – na terenie dawnej fabryki bawełny skupiły się pracownie artystyczne, klubokawiarnie, restauracje i galerie. Jeśli w Łodzi dopadnie was głód, to prawdopodobnie nie będziecie musieli długo szukać odpowiedniego miejsca – wszystko, co dobre, jest właściwie na wyciągnięcie ręki. Podpowiadamy, dokąd skierować kroki rano, w ciągu dnia i wieczorem, żeby z Łodzi wrócić ze wspomnieniami uczty nie tylko filmowej, lecz także kulinarnej.

sniadanie
Magda Klimczak - daretocook.pl, materiały promocyjne

RANO

Na croissanta i pajdę chleba – Montag, ul. Piotrkowska 107

Jeśli wasz wymarzony poranek zaczyna się od kromki pachnącego chleba lub od nieprzyzwoicie maślanego croissanta, skierujcie swoje kroki pod ten adres.

Na dobrą kawę – The Brick, ul. Piotrkowska 136

The Brick to gratka nie tylko dla fanów jakościowego espresso, ale także dla miłośników kawy parzonej alternatywnie. Na kawoszy czeka również słodka oferta – szeroki wybór ciast i ciasteczek.

Na soki i koktajle – Owocni Pijalnia, ul. Piotrkowska 116

W Owocnych zaczniecie dzień solidną dawką witamin. Świeżo wyciśnięte soki i zielone koktajle szybko postawią was na nogi i przygotują na dzień pełen wrażeń.

Szyby Lustra, ul. Piłsudskiego 14

Każdy ma apetyt na coś innego? Wybierzcie się na pierwszy posiłek do Szyb Luster. W ofercie znajdziecie śniadaniowe klasyki: jajka na różne sposoby, smoothies, panini czy crêpes Suzette.

Lodz lunch
materiały promocyjne, Magda Klimczak - daretocook.pl

LUNCH

Na wytworny lunch – Affogato, ul. Piotrkowska 90

W porze lunchu możecie spróbować eleganckiej kuchni Macieja Rosińskiego w bardzo atrakcyjnej cenie. Trzy pięknie podane dania zjecie za 25 złotych.

Na ramen – Ato Ramen, ul. Piotrkowska 138/140

Potrzebujecie solidnej dawki energii? Makaron w aromatycznym bulionie pokrzepi wasze ciała i serca.

Na miły obiad – Szwalnia Smaków, ul. Piotrkowska 217

Propozycja obiadowego comfort food. Kilka odsłon włoskich makaronów, klopsiki z białej kiełbaski czy brioszka z policzkiem wołowym porządnie nasycą i dodadzą siły na długie godziny spędzone w salach kinowych.

Na lody – Beza Krówka (kilka lokalizacji)

Nie można zapomnieć o deserze. W ciepłe dni apetyt na słodkości zaspokoją łódzkie lody z Bezy Krówki.

Wszystkie inne lodowe łódzkie adresy znajdziecie na naszej Polskiej Mapie Lodów.

 

Lodz wieczor
materiały promocyjne

WIECZÓR

Na mięso – Gastromachina, ul. Piotrkowska 89

Gastromachina to znana w Łodzi marka. Zasłynęła burgerami z polską wołowiną i nietuzinkowymi dodatkami, ale znajdzie się też coś dla tradycjonalistów – burger pod nazwą „Klasyczny klasyk”.

Na pizzę – Italica, al. Kościuszki 33/35

Zjecie tu uczciwą włoską pizzę z pieca opalanego drewnem. Jakościowe produkty i atmosfera rodem z Italii sprawią, że będziecie cieszyć się każdym kęsem apetycznego placka.

Na wino – Dwa przez Cztery Winebar, ul. Roosevelta 2/4

Wielbiciele gronowego napoju mogą w Dwa przez Cztery liczyć na spory wybór dobrych etykiet. Wina można degustować na miejscu razem z drobnymi przekąskami – i w ten sposób zakończyć wieczór lub rozpocząć nocne przygody.

Na drinki – Spaleni Słońcem, ul. Piotrkowska 138/140

Wieczorne drinki warto sączyć w klimatycznym, industrialnym wnętrzu Spalonych Słońcem. Możecie tu przyjść nie tylko na smaczne koktajle, ale również na imprezy z muzyką na żywo.


© KUKBUK 2018