Nabo - KUKBUK

Nabo

Nabo powstało z miłości do warszawskiej Sadyby, pasji do gotowania i do... Danii. Kraju ładu, porządku i wszechobecnej ekologii. Królestwa rowerów designu, bajek i poezji. Jego właściciele to polsko-duńska rodzina, która postanowiła stworzyć w Warszawie swoją własną, małą Kopenhagę.

NABO

ul. Zakręt 8
Warszawa

tel: 842 02 56

przejdź do dużej mapy
KUKBUK NABO RECENZJA

Menu zgodnie ze sztuką duńskiej kuchni jest sezonowe i oparte na naturalnych składnikach. Królują w niej ryby: łosoś, śledź i makrela. Podstawą wielu dań skandynawskich są także ziemniaki, bez których żaden mieszkaniec północy nie wyobraża sobie życia oraz konserwowane warzywa, takie jak kapusta czy ogórki, często marynowane na słodko. Najbardziej popularne w Danii są smorrebrod czyli „chleb posmarowany masłem” z bardzo ciekawymi dodatkami z marynowaną wieprzowiną, łososiem, duńskim bekonem, surową wołowiną, młodymi ziemniakami czy marynowaną na słodko kapustą, lub pasztetem z wątróbek.

 

W menu – śniadania, lunche i obiady. Sałatki, zupy, makarony i dania główne. Zmiany w menu następują zgodnie z naturalnym dostępem produktów w poszczególnych porach roku.

 

Kawiarnia posiada osobną salkę dla dzieci, w której królują gry planszowe, książeczki i wielka ściana do rysowania.

 


© KUKBUK 2018