Min’s Onigiri - KUKBUK

Min’s Onigiri

Co robi Japonka, kiedy nie może znaleźć pracy? To jasne – onigiri, najpopularniejszą przekąskę w… Wielkopolsce.

Tekst i zdjęcia: Olga Żytkowiak

Min’s Onigiri

ul. Edwarda Taylora 2
Poznań

godziny otwarcia: pon.-pt. od 11:00 do wyprzedania onigiri

przejdź do dużej mapy
MIN'S ONIGIRI kukbuk

Onigiri są dla Tokio tym, czym hot dogi dla Nowego Jorku – symbolem szybkiej i smacznej kuchni na wynos. Urocze ryżowe trójkąciki jedzą wszyscy: nastolatki i panie domu, biznesmeni i dzieci. I chociaż historia tej przekąski sięga dwóch tysięcy lat, a założenie jest podobne do sushi, to jej zamysł jest u nas mało znany. Min’s Onigiri ma szansę to zmienić. Chętnych do spróbowania wypełnionej nadzieniem ryżowej kieszonki nie brakuje. Niech świadczy o tym informacja, którą często można zobaczyć na tabliczce w drzwiach lokalu – „Sold out” oznacza jedno: chętnych na onigiri było tego dnia więcej niż samej przekąski.

 

Nasze odwiedziny u Min i Shoty, Japończyka, który pomaga pomysłodawczyni w prowadzeniu lokalu, inaugurujemy ryżowym trójkątem wypełnionym wieprzowiną i kimchi. Szybko okazuje się, że jest zbyt dobry, a nasza ciekawość zbyt duża, by poprzestać na jednym onigiri (zwłaszcza że kosztuje jedynie 6 zł!). Testujemy więc kolejno sześć smaków – spicy pork with kimchi, stworzone z myślą o weganach ebi awokado mayo, świetne bulgogi beef, zaskakujące kimchi cheese, dosyć banalne, ale poprawne tuna mayo oraz nori miso.

MIN'S ONIGIRI kukbuk

Tak nam się podoba i smakuje, że zastanawiamy się, czy nie wziąć więcej japońskiej przekąski na wynos. Tym bardziej że bardzo nam się podoba jej opakowanie, szare pudełko zachwycające prostotą i pięknem.

 

Olbrzymi sukces ryżowych trójkątów Min sprawia, że ich wytwórczyni poważnie myśli o przeniesieniu pomysłu również do innych miast. Jeśli więc nie mieszkacie gdzieś w pobliżu i właśnie zaczęliście sprawdzać ceny wynajmu mieszkań w Poznaniu, możecie odetchnąć z ulgą, bo być może już niedługo onigiri pojawią się i w waszej okolicy.


© KUKBUK 2018