Marmolada Chleb i Kawa - KUKBUK

Marmolada Chleb i Kawa

Gdańska Marmolada Chleb i Kawa to miejsce niepozorne, bo jeśli nie wiemy o jego istnieniu, z pewnością nie trafimy tutaj z ulicy. Nowoczesne osiedle we Wrzeszczu kryje między swoimi murami prawdziwą petardę kulinarną.

Marmolada Chleb i Kawa

ul. Słonimskiego 5, osiedle Garnizon
Gdańsk

przejdź do dużej mapy
Marmolada Chleb i Kawa kukbuk
Marmolada Chleb i Kawa kukbuk
Marmolada Chleb i Kawa kukbuk
Marmolada Chleb i Kawa kukbuk
Marmolada Chleb i Kawa kukbuk
Marmolada Chleb i Kawa kukbuk

I nie tylko dlatego, że można się tu pobujać na hamaku. Relaksując się w nim czy siedząc przy stole, zjemy pyszne, wypiekane na miejscu drożdżówki, rogaliki czy bajgle, ale też wytrawne i słodkie dania obiadowe. Na początek zamawiamy gaszącą pragnienie domową lemoniadę i mrożoną herbatę (obie 7 zł). Próbujemy też słynnych już w okolicy drożdżówek z wiśniami (3 zł) i małych, słodkich rogalików (1 zł). Wszystkie wypieki można oczywiście zakupić na wynos. Nasz apetyt rośnie w miarę jedzenia, decydujemy się jeszcze na koszyk pieczywa na zakwasie wypiekanego na miejscu i zestaw śniadaniowych past (z jajek, wędzonego łososia oraz twarożek i humus), wszystko smakuje jak w domu (15 zł). Na obiad lekka sałatka z pieczonym burakiem, kozim serem i orzechami włoskimi (21 zł).

 

Od poniedziałku do piątku zjemy w Marmoladzie zupę dnia i drugie danie za 19 zł, natomiast w weekendy prym wiodą burgery w mięsnych i wegetariańskich wersjach. Śniadaniowy klasyk to oczywiście słoiczki marmolady i świeże pieczywo. I wszystko jest tu jak trzeba, w tle sączy się przyjemna muzyka, na półkach leżą gazety i książki kulinarne do poczytania. Każdemu polecamy takie leniwe poranki i pyszne popołudnia w Marmoladzie.


© KUKBUK 2018