Mała Belgia - KUKBUK

Mała Belgia

Mała Belgia serwuje frytki belgijskie z ziemniaków odmiany bintje, klasycznie dwukrotnie smażone w łoju wołowym.

Mała Belgia

Krakowskie przedmieście 30
Lublin

przejdź do dużej mapy
mala belgia kukbuk

Dzięki temu mają charakterystyczną chrupiącą skórkę i miękki środek, a podawane są z różnymi sosami na bazie majonezu – zielonym i czerwonym pesto lub niezwykle ostrym sosem samuraja. Do tego codziennie pojawiają się nowe propozycje, wymyślane przez kreatywną właścicielkę. Z edycji specjalnych godny uwagi jest sos słoneczny, ciekawe połączenie mango, chili i limonki.

Frytki można zamówić w trzech rozmiarach: małym, średnim i dużym. Za pierwszym razem wzięliśmy średnią porcję (8 zł) i okazało się, że trochę przeliczyliśmy nasze możliwości. Następnym razem zamówiliśmy już małe (6 zł). Na frytki wpada się po wieczornych ekscesach lub próbach w pobliskim teatrze, wersja z serem napędzi nas do działania. Nie jest to może zdrowa przekąska, ale przecież czasami można zaszaleć. Co ważne, na frytki mogą się skusić również wegetarianie – dostępna jest ich wersja smażona na oleju palmowym.

Lokal jest mały, utrzymany w tonacjach różu i fioletu, z zegarem cofającym czas (dosłownie, wskazówka biegnie do tyłu) oraz obrazem belgijskiej pary królewskiej śledzącej wzrokiem klientów. Od niedawna można tu płacić kartą, obsługa jest miła i kompetentna, a właścicielka chętnie dzieli się swoimi wspomnieniami z podróży do Belgii.

mala belgia kukbuk

© KUKBUK 2018