La Tulipe Noire - KUKBUK

La Tulipe Noire

Biały Łabędź, Czarna Róża, Czarny Łabędź, Biała Róża?

Natalia Maleszyk

La Tulipe Noire

Bohaterów Westerplatte 32
Zielona Góra

przejdź do dużej mapy
la tulipe noire kukbuk

Nie mogliśmy sobie przypomnieć, jak się nazywa restauracja, którą mieliśmy odwiedzić. La Tulipe Noire – tak z francuska zwie się ten lokal – czyli Czarny Tulipan – w białym Domu Kolejarza i na dodatek w Zielonej Górze? Musieliśmy tam zajrzeć! Przed wejściem do restauracji nie dało się nie zauważyć informacji, że została uwzględniona w przewodniku kulinarnym Gault & Millau. Wnętrze, urządzone minimalistycznie i nowocześnie, nawiązuje do lokalnych tradycji winiarskich, można między innymi podglądać leżakujące na paletach butelki z winem.

Karta La Tulipe Noire nie jest rozbudowana, ale można w niej znaleźć prawdziwe perełki. Zaczynamy od bouillabaisse i zupy z pieczonych papryk. Zupa rybna zawiera mnóstwo owoców morza, a z każdą łyżką doświadcza się innego smaku: począwszy od łososia, poprzez krewetki i małże, skończywszy na kalmarach. Zupa paprykowa okazuje się, ku naszemu zaskoczeniu, bardzo delikatna, z wyczuwalnym aromatem dymu. Próbujemy też sałatki z duszonymi na maśle kalmarami i krewetkami oraz jagnięcego combra. Owocom morza brakuje wyrazistości, za to comber jest rewelacyjny. Marynowany w rozmarynie i podany z przepysznym purée z pieczonego bakłażana, sprawia nam dużo przyjemności.

la tulipe noire kukbuk

Wizytę kończymy słodkim akcentem – crème brûlée z białej czekolady i sorbetem z mango i marakui. Cmokaniu nie ma końca. Oba desery są strzałem w dziesiątkę. O ile sorbetu jest w sam raz, o tyle crème brûlée chce się więcej.

la tulipe noire kukbuk
la tulipe noire kukbuk

Czarny Tulipan w Zielonej Górze to miejsce warte odwiedzenia, zwłaszcza że konkurencja w tym rejonie jest naprawdę niewielka. Właścicielom radzimy tylko zadbać bardziej o marketing, ponieważ kilku napotkanych po drodze zielonogórzan nie potrafiło nam wskazać drogi do restauracji.

Tekst, zdjęcia: Natalia Maleszyk

La Tulipe Noire

ul. Bohaterów Westerplatte 32

Zielona Góra

godziny otwarcia: 11-22


© KUKBUK 2018