La Tulipe Noire - KUKBUK

La Tulipe Noire

Biały Łabędź, Czarna Róża, Czarny Łabędź, Biała Róża?

Tekst, zdjęcia: Natalia Maleszyk

La Tulipe Noire

ul. Bohaterów Westerplatte 32
Zielona Góra

godziny otwarcia: 11-22

przejdź do dużej mapy
LA TULIPE NOIRE kukbuk

Nie mogliśmy sobie przypomnieć, jak się nazywa restauracja, którą mieliśmy odwiedzić. La Tulipe Noire – tak z francuska zwie się ten lokal – czyli Czarny Tulipan – w białym Domu Kolejarza i na dodatek w Zielonej Górze? Musieliśmy tam zajrzeć! Przed wejściem do restauracji nie dało się nie zauważyć informacji, że została uwzględniona w przewodniku kulinarnym Gault & Millau. Wnętrze, urządzone minimalistycznie i nowocześnie, nawiązuje do lokalnych tradycji winiarskich, można między innymi podglądać leżakujące na paletach butelki z winem.

Karta La Tulipe Noire nie jest rozbudowana, ale można w niej znaleźć prawdziwe perełki. Zaczynamy od bouillabaisse i zupy z pieczonych papryk. Zupa rybna zawiera mnóstwo owoców morza, a z każdą łyżką doświadcza się innego smaku: począwszy od łososia, poprzez krewetki i małże, skończywszy na kalmarach. Zupa paprykowa okazuje się, ku naszemu zaskoczeniu, bardzo delikatna, z wyczuwalnym aromatem dymu. Próbujemy też sałatki z duszonymi na maśle kalmarami i krewetkami oraz jagnięcego combra. Owocom morza brakuje wyrazistości, za to comber jest rewelacyjny. Marynowany w rozmarynie i podany z przepysznym purée z pieczonego bakłażana, sprawia nam dużo przyjemności.

LA TULIPE NOIRE kukbuk

Wizytę kończymy słodkim akcentem – crème brûlée z białej czekolady i sorbetem z mango i marakui. Cmokaniu nie ma końca. Oba desery są strzałem w dziesiątkę. O ile sorbetu jest w sam raz, o tyle crème brûlée chce się więcej.

LA TULIPE NOIRE kukbuk
LA TULIPE NOIRE kukbuk

Czarny Tulipan w Zielonej Górze to miejsce warte odwiedzenia, zwłaszcza że konkurencja w tym rejonie jest naprawdę niewielka. Właścicielom radzimy tylko zadbać bardziej o marketing, ponieważ kilku napotkanych po drodze zielonogórzan nie potrafiło nam wskazać drogi do restauracji.


© KUKBUK 2018