Kik Fit Bar - KUKBUK

Kik Fit Bar

Wygląda bardzo niepozornie – to mały budyneczek naprzeciw Megasamu na dalekim Ursynowie. W środku czają się za to prawdziwe bomby – witaminowe!
kik fit kukbuk

Wszystko jest tutaj fit i superzdrowe. Znajdziemy menu dostosowane do diety low carb, bezglutenowej, wegańskiej, proteinowej i produkty naładowane antyoksydantami. Brzmi trochę groźnie, ale bez względu na to, na jakiej diecie akurat jesteśmy, w Kik Fit barze na pewno znajdziemy coś odpowiedniego do przekąszenia. To nie wszystko – lokal nie idzie też na skróty w żadnym aspekcie przygotowywania posiłków – nie używają półproduktów. Masło orzechowe, mleko migdałowe, granole, bułki do burgerów – absolutnie wszystko przygotowywane jest na miejscu, oczywiście z produktów od sprawdzonych dostawców. W Kik Fit Barze nie zjemy też na ceramice – tworzywo, z którego wykonano talerze, też jest eko i po naszym posiłku zostanie ponownie przetworzone.

 

W menu Kik Fit Baru znajdziemy jarmuż, bok choy, czerwoną komosę, ale też (z myślą o diecie proteinowej!) wołowego burgera (19 zł) i stek (23 zł). Z menu wybieramy wrapa z łososiem (15 zł) z dodatkiem w postaci KIK Greens, czyli sałatki z jarmużem i bok choy (6 zł), a do tego jeszcze koktajl z mleka kokosowego z bananami i daktylami (12 zł). Ku wielkiemu zaskoczeniu odkrywamy, że łosoś we wrapie jest zupełnie surowy, a „owijaczem” jest papier ryżowy – nawet z sałatką z jarmużem nie może on stanowić pełnowymiarowego obiadu. Rozumiemy idee bycia na diecie, ale absolutnie nie powinna ona oznaczać niedojadania. Widać, że używane składniki są naprawdę najwyższej jakości – łosoś idealnie różowy, błyszczący, soczyste, świeże warzywa. Trochę mało ma to jednak smaku. O dziwo, sałatka jest trochę zbyt słona (a przecież sól to cichy zbrodniarz) i to jedyny wyrazisty akcent w całym posiłku. Niestety zamówione danie trochę potwierdza stereotyp, że kuchnia superzdrowa to kuchnia bez wyrazu i w mini porcjach. Plus za jakość składników, plus za brak kompromisów i plus za promowanie zdrowego stylu życia i superzdrowych produktów. Ale hej, następnym razem chcielibyśmy wyjść syci!

 

Kik Fit Bar

ul. Surowieckiego 32D

Warszawa

 

Możliwość zamówienia na wynos (do kwoty zamówienia 30 zł tylko w okolicy Ursynowa, Mokotowa i Wilanowa. Powyżej 60 zł – na terenie całej Warszawy)

kik fit kukbuk

© KUKBUK 2018