Kafka - KUKBUK

Kafka

Niech was nie zmyli nazwa kawiarni "’ owszem, napijecie się tu kawy, ale z poczytaniem Kafki może już być problem.

Tekst: Monika Stogowska
Zdjęcia: Monika Stogowska, materiały promocyjne kawiarni

Kafka

Oboźna 3
Warszawa

Godziny otwarcia:

pon. – piąt.: 9:00 – 22:00
sob. – niedz.: 10:00 – 22:00

przejdź do dużej mapy
KAFKA kukbuk

A to dlatego, że najpierw musielibyście znaleźć go na zajmującym całą ścianę regale, na którym mieści się bez mała tysiąc książek. I nie pełnią one funkcji dekoracyjnej „’ właściciele Kafki ratują je ze skupów makulatury, ustawiają troskliwie na półkach i zachęcają gości, by poświęcili im chwilę przy kawie albo zabrali ze sobą w zamian za napiwek dla obsługi.

Kawiarnia przycupnęła u dołu skarpy dźwigającej kampus główny UW. Przestronne, ciepłe wnętrze (jeszcze sprzed mody na skandynawski wystrój) sprzyja lekturze. I relaksowi, bo okna Kafki wychodzą na zielony skwer, a rozstawione na trawie krzesła i leżaki niemal zawsze są zajęte. Oprócz kawy goście popijają lemoniady (lodowate, więc świetne na upały) i koktajle, a ci, którym wiecznie zimno „’ gorącą czekoladę. Kafka oferuje też naleśniki, bardzo słodkie i trochę babcine, podawane na ciepło chrupiące kanapki, fantazyjnie spiętrzone na talerzu sałatki i bardziej krzepiące dania, jak żeberka w coca-coli.

Kafka to przystań dla moli książkowych, tak pochłoniętych lekturą, że poświęcają jej więcej uwagi niż temu, co mają na talerzu. Wystarczy, że jest smacznie i sycąco, a te dwa kryteria kafkowe potrawy spełniają na pewno.

Tekst: Monika Stogowska
Zdjęcia: Monika Stogowska, materiały promocyjne kawiarni

KAFKA kukbuk
KAFKA kukbuk
KAFKA kukbuk
KAFKA kukbuk

© KUKBUK 2018