Jednorożec - KUKBUK

Jednorożec

Bajkowa jest tylko nazwa, nie znajdziemy tu na szczęście lodów niebieskich jak smerf. Te produkowane na miejscu pochodzą tylko z naturalnych składników.

Jednorożec

ul. Narbutta 38
Warszawa

godziny otwarcia: pon.: 11-20; wt.-pt.: 10-21; sob.: 11-21; niedz.: 11-20

przejdź do dużej mapy
Jednorozec kukbuk
Jednorozec kukbuk
Jednorozec kukbuk
Jednorozec kukbuk
Jednorozec kukbuk

Jednorożec spogląda na nas zawadiacko ze ściany tuż przy wejściu. Zamiast rogu ma… wafelek. Wnętrze przypomina nieco salę zabaw dla dzieci, ale i dorosłe łasuchy znajdą coś dla siebie. W witrynce bowiem kusząco prezentują się serniki, bezy i tarty – tak okazałych ciast dawno nie widzieliśmy, serwowana jest też świetna kawa. Za ladą błyszczą pokrywy pojemników do lodów. Do wyboru mamy dziesięć smaków, które często się zmieniają. Przeważają włoskie inspiracje. Za jedną gałkę zapłacimy 4 zł, za trzy – 10 zł.

Lody są podawane w kubeczku z charakterystyczną, znaną już z malowidła na ścianie dekoracją – wafelkiem postawionym na sztorc. We fior di panna próżno doszukiwać się obiecanych przez sprzedawcę ziarenek wanilii, są za to aksamitne i mocno śmietankowe, ale lody pistacjowe to już ideał „’ szarozielone, aromatyczne, z drobinkami orzeszków. Krem kataloński jest gęsty i ciężki, rozpływa się w ustach jak dulce de leche, a w dodatku kryje się w nim orzech włoski.

Kiedy na dworze przygrzewa słońce, trudno oprzeć się urokowi Jednorożca, o czym świadczą szczęśliwi przechodnie z wafelkami lodów w dłoniach.


© KUKBUK 2018