Jak karmią w Raju? - KUKBUK

Jak karmią w Raju?

W Waszawie otwiera się Raj - pierwsza polska restauracja z kuchnią hawajską. Będzie serwować światowy hit - poke bowle.

Raj w Niebie

Nowy Świat 21
Warszawa

przejdź do dużej mapy
raj warszawa kukbuk

Hawaje są w naszym kraju zupełnie nieodkrytym kulinarnie lądem, jednak na świecie zdążyły już jednak podbić serca i kubki smakowe smakoszy. Na szczęście już od 29 października będzie można spróbować kuchni hawajskiej także w Warszawie! To prawdziwa mozaika smaków i wpływów innych kuchni – przede wszystkim amerykańskiej i japońskiej. Jej historia opierała się, jak u większości przodków, na diecie paleo i nieprzetworzonych produktach. Na stołach wyspiarzy rządzi ryż, owoce morza, ryby, warzywa, egzotyczne owoce, spam oraz azjatyckie przyprawy – sos sojowy, huli-huli, teryiaki, a także wasabi. Jest kolorowo, zdrowo i świeżo.

 

W karcie Raju znajdzie się wiele niedostępnych nigdzie indziej dań, dla których inspirację stanowiły  tradycyjne hawajskie potrawy. Między innymi loco moco (wołowina grillowana w formie burgera, podawana z jajkiem sadzonym i ryżem oraz sosem na bazie miso i sosu sojowego), spam masubi (spam – ukochana szynka wyspiarzy, omlet i ryż zawinięte w wodorosty nori, serwowane z majonezową srirachą) oraz jeden z największych kulinarnych hitów tego roku – poke bowl!

raj warszawa kukbuk

Poke (czyt. jak w słowie „pokemon”) to klasyczne hawajskie danie z surowej marynowanej ryby. Podawane w misce ze świeżymi warzywami i owocami, aromatycznymi przyprawami oraz ciepłym ryżem nosi nazwę poke bowl. Można pokusić się o stwierdzenie, że potrawa ta przypomina nieco zdekonstruowane sushi. Kluczowym jej elementem jest temperatura ryby i ryżu, które powinna połączyć się dopiero w naszych ustach. Wariacji na temat tego dania jest wiele – w rajskim menu zagoszczą klasyczne bowle z ahi poke i salmon poke oraz wersja z tofu lub kurczakiem. Oprócz tego w menu znajdą się zupy, desery, pozycje street foodowe i wegetariańskie, a także rozbudowana oferta śniadań serwowanych przez cały dzień.

raj warszawa kukbuk
raj warszawa kukbuk

Droga do Raju prowadzi przez Niebo – miejsce w samym centrum miasta, w którym pod jednym, bardzo rozległym dachem, znajduje się kilka zaskakujących sal. Jest tu miejsce na szalone życie nocne, kulturalne przeżycia w sali koncertowej, przestrzeń artystycznych wydarzeń, a teraz także pyszną kuchnię! Rajską część Nieba wypełnia wyłaniająca się z każdego zakamarka dzika roślinność oraz egzotyczne zwierzęta, zerkające ukradkiem z ilustracji autorstwa Kasi Łubińskiej. Ci, którzy preferują minimalizm, mogą zasiąść w kojącej wszechobecnym błękitem sali obok. Jak widzicie, i w Niebie i w Raju każdy znajdzie coś dla siebie!


© KUKBUK 2018