Hotel Hilton w gdańsku - opinia - KUKBUK

Hotel Hilton w gdańsku – opinia

Nowoczesny hotel z widokiem na XV-wieczny Żuraw, najsłynniejszy symbol Gdańska, starówkę i Motławę.

Hotel Hilton w Gdańsku

Targ rybny 1
Gdańsk

przejdź do dużej mapy
hilton gdansk kukbuk

Czego chcieć więcej – starówka na wyciągnięcie ręki, piękne widoki za oknem i świetna kuchnia. Hotel Hilton to nasz sprawdzony adres w Trójmieście, nie tylko na nocleg (hotel dysponuje 150 komfortowymi pokojami i apartamentami), lecz także na drinka, obiad czy kolację. Na terenie hotelu działa bowiem wyróżniona znaczkiem ślimaka przez polski Slow Food oraz trzema czapkami przez autorów żółtego przewodnika Gault & Millau restauracja Mercato – z ciekawą kuchnią łączącą kulinarne dziedzictwo regionu z nowoczesnymi technikami. Zjecie tu ryby, między innymi wędzonego węgorza, dorsza, kulbina i śledzia, co nad polskim morzem wcale nie jest oczywiste. Mimo położenia nad Bałtykiem w kartach trójmiejskich restauracji więcej niż ryb jest wariacji na temat makaronów. Gdzie zjeść rybę w Gdańsku? – pytają nas czasami czytelnicy. Znamy już odpowiedź – w Mercato w hotelu Hilton.

hilton gdansk kukbuk Pokój modelowy Hilton Gdańsk. fot. Pawel Wyszomirski pawel@wyszomirski.pl

W czerwcu 2010 roku gdański hotel Hilton zajął siedemnastą pozycję w rankingu najciekawszych miejsc na świecie przygotowanym przez „New York Timesa”, a stowarzyszenie CEEQA – we współpracy z „Financial Timesem” – uznało obiekt za najlepszy projekt hotelowy roku w Europie Środkowej i Wschodniej.


 

Widok z hotelu Hilton na Motławę sprawia frajdę o każdej porze dnia, od śniadania (polecamy omlety z warzywami i słodkie naleśniki), które można zjeść na tarasie tuż nad wodą i celebrować w nieskończoność z kieliszkiem prosecco w dłoni, po kolację w najwyżej położonym, ekskluzywnym hotelowym barze. Stąd już niedaleko do kameralnego basenu z przeszklonym dachem, połączonego z letnim tarasem Urban Beach, oraz do kompleksu Wellness i całodobowej siłowni.

hilton gdansk kukbuk
hilton gdansk kukbuk

Równie wysoki, jak jakość oferty jest poziom obsługi. Dawno nie spotkaliśmy się z tak przemiłym serwisem – zarówno w restauracji, jak i w hotelu. Nic dziwnego, że hotel Hilton od 2012 roku regularnie otrzymuje TripAdvisor Certificate of Excellence Award, przyznawany przez najpopularniejszy portal turystyczny na świecie na podstawie pozytywnych opinii gości. To wyróżnienie dostaje tylko 1% hoteli na całym świecie.

 

Serdeczne „dzień dobry”, wypowiedziane z uśmiechem, a także pamiętanie o indywidualnych nawykach gości czyni to miejsce jednym z tych, do których chce się wracać. My z pewnością wrócimy.

 

Tekst: Basia Starecka, zdjęcia: materiały promocyjne

 

Hotel Hilton w Gdańsku

Targ Rybny 1
Gdańsk


© KUKBUK 2018