Granola Cafes - KUKBUK

Granola Cafes

Mała kawiarnia w centrum Warszawy, serwująca granole, ciasta, przekąski i kawę. Od czasu do czasu smoothies i lemoniadę. Dodać należy, że funkcjonuje od miesiąca, a już zdobyła stałą klientelę. Tym lokalem jest Granola Cafe znajdująca się na ul. Nowogrodzkiej.

Granola Cafe

ul. Nowogrodzka 10
Warszawa

przejdź do dużej mapy
granola cafe kukbuk

Hasłem, które przewodzi ich działaniom, jest „Zdrowe śniadanie – lepszy dzień”. Lokal prowadzą dwie sympatyczne siostry. Miejsce urządziły minimalistycznie i bezpretensjonalnie – ceglany mur i dużo bieli. Specjalnością Granola Cafe są, jak sama nazwa wskazuje, granole wypiekane na miejscu. Można je zjeść o każdej porze dnia, nie tylko o poranku. Oferta dostosowana jest do sezonu. Mile widziani są weganie i wegetarianie. To specjalnie dla nich codziennie tworzona jest bezmięsna wersja menu.

Pokusiliśmy się o dwa rodzaje granolowych smaków (13,50 zł) w jednej porcji. Pierwszą warstwą była granola z żurawiną i pestkami dyni, drugą zaś granola z syropem klonowym i orzechami włoskimi. Całość przedzielona i uwieńczona jogurtem naturalnym i sezonowymi owocami. Do tego espresso (6 zł), które miało przyjemny owocowy posmak. Po namowach właścicielki zasmakowaliśmy w chłodniku z ogórków. Był przyjemnie czosnkowy, wieńczył go koperek i uprażone orzechy włoskie (8 zł).

Granola Cafe wsłuchuje się w klienta. W planach jest stworzenie kącika dla dzieci, a także ustawienie przewijaka w łazience. Na zachętę dla rodziców, chcących zaznać kawiarnianego życia z pociechami u boku, właściciele planują małą „galerię sztuki” dziecięcej, która ozdobi białe ściany kawiarni. Mile widziani są też klienci z psami.


© KUKBUK 2018