Architektura (nie)winna - KUKBUK

Architektura (nie)winna

Zapraszamy do Krakowa na pierwsze spotkanie z cyklu „Architektura i wino”.

Zdjęcie: materiały promocyjne

Instytut Cervantesa

ul. Kanonicza 12
Kraków

przejdź do dużej mapy
architektura i wino kukbuk

Siadacie głęboko w fotelu z kieliszkiem ulubionego wina, otulacie się szczelnie kocem i wyobrażacie sobie, że zima nie istnieje? Instytut Cervantesa w Krakowie zaprasza na cykl spotkań, które na chwilę przeniosą was prosto na słoneczne wzgórza porośnięte winoroślą.  

 

Spotkania z cyklu „Architektura i wino” poprowadzi mieszkający i pracujący w Polsce architekt Diego Llorente Domínguez, który opowie o tym, co najważniejsze w projektowaniu budynku winnicy i jego najbliższego otoczenia oraz jak przestrzeń może wpływać na odbiór marki produkującej wino. Wykładowi na temat wybranej winnicy towarzyszyć będzie degustacja pochodzących z niej win, którą poprowadzi pochodząca z rodziny o ponad 125-letniej tradycji winiarskiej,Marta S. Martinez Bujanda. Dowiecie się więcej o miejscu, z którego pochodzi dany gatunek oraz co się dzieje, zanim ulubiony trunek trafi do butelki, a ta do waszej piwniczki.

 

W trakcie pierwszego spotkania, które odbędzie się we wtorek, 26 stycznia, architekt opowie o hiszpańskich winnicach – Finca Antigua i Finca Montepedroso, których budynki zostały zaprojektowane w taki sposób, by nawiązywały harmonijnie do swojego otoczenia i architektury regionu, z wykorzystaniem prostych i eleganckich materiałów. Wykład umili wam degustacja wysokiej jakości gatunków win –Tempranillo o intensywnym owocowym aromacie i posmaku wanilii, dojrzewające sześć miesięcy w beczkach dębu amerykańskiego Cabernet Sauvignon oraz Crianza o rubinowej barwie i słodkawym zapachu.

Kieliszki w dłoń i wyruszamy w podróż do słonecznej Hiszpanii! Koszt udziału w jednym spotkaniu to 40 złotych. Więcej informacji i rezerwacja miejsc: cracovia@cervantes.pl

 

Architektura i wino – I spotkanie

Winnice nowo powstałe: Finca Antigua i Finca Montepedroso

wtorek, 26 stycznia, 18:00


© KUKBUK 2018