Archiwum Magazyny Extra - KUKBUK
KUKBUK

Do pracy nad wydaniem specjalnym KUKBUK Dzieciaki zaprosiliśmy Małą Redakcję, by wspólnie stworzyć magazyn, po który mogą sięgnąć i duzi, i mali. W drugim numerze znajdziecie proste przepisy zilustrowane przez Małą Redakcję – w sam raz na początek przygody z gotowaniem, przeczytacie wywiad z panią Cebulą i rozwiążecie quiz „Jaką bułką jesteś?”. Poznacie zakazane związki, czyli bohaterów kuchennych mezaliansów, oraz rozstrzygnięcia Wysokiego Sadu Owocowego w sporze owoców z warzywami. Ponadto – według precyzyjnych instrukcji – zbudujecie przestronny dom dla dżdżownicy i wyhodujecie drzewko cytrynowe.

KUKBUK
Dzień dobry, pobudka!
Strefa rodzica: felieton

Agnieszka Wolny-Hamkało

Resoraki płoną

Kiedy są niegrzeczne, nie są zwykle niegrzeczne, tylko śpiące. Kiedy są niegrzeczne, może są zmęczone, przeziębione, głodne? Może nie są niegrzeczne, tylko pomysłowe! Ciekawskie, energiczne, rozbawione, szukające uwagi. To cechy inteligencji, nie złego wychowania.

KUKBUK

KOMPOSTOWNIK I MALI POMOCNICY

Zjadają to, na co ludzie nie mają ochoty. Ogryzek z jabłka? Pycha. Obierki z marchewki? Wciągające. Skorupki jajek? Lepsze niż czipsy! Dlaczego dżdżownica powinna zamieszkać w waszym domu?

PROJEKT KANAPKA

Zastanawialiście się kiedyś, jakie historie kryją się za otaczającymi nas przedmiotami? Jak powstały, w jakim celu, kto je wymyślił i właściwie dlaczego wyglądają tak, jak wyglądają? Niektóre mają bardzo długą historię, a ich wygląd zmieniał się wraz z rozwojem ludzkości i nowymi, nierzadko przełomowymi odkryciami. Przykład? Bardzo dawno temu funkcję łyżki pełniły muszle, później strugano je z drewna. Projektanci zajmujący się tworzeniem przedmiotów codziennego użytku muszą pamiętać o kilku kwestiach, zanim stworzą coś nowego. Co muszą wziąć pod uwagę? Przyjrzymy się temu, projektując smakowitą rzecz, z którą mamy kontakt codziennie.

KUKBUK

Żywioły wokół nas

KUKBUK

Cały ten kosmos

Jeśli nasza planeta - Ziemia wydaje się wam wielka, to wyobraźcie sobie, jak ogromny musi być wszechświat...


© KUKBUK 2018