Archiwum Magazyny - KUKBUK
KUKBUK

W rebelianckim duchu latino przygotowaliśmy pierwsze w nowym roku wydanie KUKBUK-a. Pragniemy rozgrzać zimę latem, które trwa właśnie po drugiej stronie globu. Tańcząc beztrosko podczas majańskiego karnawału w Meksyku, zajadamy smakołyki przygotowane dla nas przez argentyńskiego szefa kuchni Martina Gomeza Castro i słuchamy opowieści Moniki i Jana z poznańskiej Cafe La Ruina, którzy przez prawie rok przemierzali amerykańskie bezdroża, żeby poznać smak kultury latino.

Więcej czytaj w magazynie KUKBUK Latino
KUKBUK

Empanadas

Nogi aż rwą się do tańca. Wszystko wiruje w rytmie cza-cza. Na zgłodniałych atrakcji czekają temperamentne empanadas, tortille, dorodne krewetki, błyszczące oliwki. Same łakome kąski dla tych, którzy właśnie schodzą z parkietu. Częstujcie się.

LATINO
w roli głównej:
FASOLA

Stworzona do pracy w zespole. Rozumie się i z mięsem, i z pikantną papryczką. Ale dogada się z każdym, nawet z kaszanką. Już, już rozgrzewa się w kulisach. Zaraz zagra nam jak z nut. Orkiestra? Dyrygent? Gotowi! 

KUKBUK

SCHAB W SOSIE Z CZERWONEJ FASOLI NA PURÉE FASOLOWO-ZIEMNIACZANYM Z MARYNOWANĄ CZERWONĄ CEBULĄ

rozmowa

wywiad z Janem Holubkiem

Reżyser głośnego "Rojstu" sam jest jak zagadka kryminalna. Nie tak łatwo złapać go za słowo. Pukamy do drzwi z tabliczką "ojciec" - zamknięte. Pukamy tam, skąd dochodzą śmiech i muzyka - cisza. Dopiero, kiedy pytamy o film, otwiera i zaprasza nas do środka. Jak tu jest? Pachnie lasem i tajemnicą.

KUKBUK
goście idą

TORTA ROGEL

współpracują z nami

Carolien Liebling

Carolien Liebling

Agnieszka Drotkiewicz

Agnieszka Drotkiewicz

Martin Gimenez Castro

Martin Gimenez Castro

Maria Hawranek

Maria Hawranek

Julia Mirny

Julia Mirny

 La Ruina - Jan Palak i Monika Mądry-Pawlak

La Ruina - Jan Palak i Monika Mądry-Pawlak

KUKBUK
na słodko

CRÊPES SUZETTE


© KUKBUK 2018