KUKBUK Poleca: PLANTULE - KUKBUK

KUKBUK Poleca: PLANTULE

Marka otrzymała wyróżnienie w I edycji konkursu KUKBUK Poleca.
gryka 2

Poznajcie Anię, o której śmiało można powiedzieć „dziewczyna jak ze snu”, bo o dobrym śnie wie bardzo dużo, a inni dzięki niej i jej naturalnym poduszkom też co nieco mogą się o nim dowiedzieć, a nawet go zaznać! Ania jest założycielką marki Plantule i pod tym szyldem tworzy nowatorskie poduszki wypełnione organicznymi łuskami zbóż.

Jury konkursu KUKBUK Poleca przyznało certyfikat marce Plantule w kategorii rzemiosło za nowatorski pomysł stworzenia ekologicznych poduszek roślinnych wypełnionych miłością do natury i poczuciem piękna. Ekologiczny len i bawełna oraz łuski takich zbóż jak płaskurka, gryka czy orkisz pozwolą każdemu spać spokojnie.

Historia

Ania nie szukała pomysłu na biznes. To pomysł na biznes znalazł Anię. A wszystko zaczęło się od poważnych problemów ze snem, z jakimi zmagała się jej mama. Spowodowane one były silnymi bólami głowy oraz kręgosłupa. Ania przyczyn takiego stanu rzeczy upatrywała w nieodpowiednich poduszkach. Szukała i szukała, testując ich dziesiątki, aż w końcu natrafiła na japoński koncept spania na łuskach gryki. I tak, na próbę zrobiła pierwszą własną gryczaną poduszkę dla swojej mamy wypełnioną polskimi ekologicznymi łuskami gryki i nadzieją na spokojny sen. Okazało się, że poduszki roślinne to koncept znany od tysiąca lat, ale z nieznanych przyczyn został wyparty przez pierze oraz wypełnienia sztuczne. Naturalna poduszka okazała się lekiem na całe zło i mama zaczęła przesypiać całe noce. To był strzał w dziesiątkę! Potem poduszki testowała cała rodzina i przyjaciele. Wszyscy byli zachwyceni. Informacja o jej cudownych produktach poszła w świat, a duże zapotrzebowanie na nie sprawiło, że Ania postanowiła założyć Plantule.

Produkty

Koncept poduszek Plantule oparty jest na dzieleniu się pięknem, harmonią i dobrem płynącym prosto z natury. Są one w 100% naturalne. Wypełnia je ekologiczna łuska zbóż: gryka, płaskurka, orkisz oraz lawenda. Każda z łusek posiada nieco inne właściwości. Wszystkie poduszki są szyte ręcznie z najlepszych gatunków lnu, satyny bawełnianej i organicznej bawełny. Każda Plantula posiada suwak, dzięki któremu można dosypać lub odsypać łusek, tak aby idealnie dopasować sobie grubość poduszki. Plantule to nie tylko poduszki do spania. W sklepie znajdziecie także poduszki podróżne i na oczy, które mogą okazać się niezastąpione podczas wyjazdów. Ania tworzy również rogale, poszewki, siedziska, wałki i termofory. Oczywiście w sklepie internetowym można kupić także cudotwórcze łuski – serce Plantuli.

Gdzie można je kupić?

Produkty marki Plantule można kupić w sklepie internetowym marki – www.plantulepillows.com. Często można je spotkać również na różnego rodzaju targach w Warszawie takich jak WZORY, Ekocuda czy Slow Weekend.

Pst!

Czy wiecie, że Ania jeździła po całym kraju w poszukiwaniu gospodarstw, które mogą przygotować łuski idealne do wypełnienia jej poduszek? Chciała być pewna,  że to będzie produkt, za którym obok jakości, będą szły dobre emocje i intencje. Chociaż zajęło jej to rok, znalazła to, czego szukała i teraz wraz z lokalnymi dostawcami tworzy w 100% naturalne produkty z  organicznych materiałów.

orkisz 3

© KUKBUK 2018