KUKBUK Poleca: PAPIERNICZENI - KUKBUK

KUKBUK Poleca: PAPIERNICZENI

Przedstawiamy Magdę i Piotra – duet totalnie „Papierniczony”, który dostał się do zwycięskiej piętnastki w I edycji akcji KUKBUK Poleca.

To zakochane w papierze małżeństwo tworzy zeszyty i notesy, które oprócz tego, że są funkcjonalne i znakomitej jakości, to jeszcze absolutnie przepiękne!

Jury przyznało certyfikat KUKBUK Poleca marce PAPIERNICZENI w kategorii rzemiosło za miłość do papieru w cyfrowych czasach i oryginalne pomysły na zapisywanie wrażeń z otaczającej nas rzeczywistości, także tej kulinarnej, oraz za piękne wykonanie i promowanie utalentowanych artystów.

Historia

PAPIERNICZENI to rodzinny biznes. Marka powstała wiosną 2014 roku. Założyli ją Magda i Piotrek – małżeństwo ze wspólną pasją i wielką słabością do wyrobów papierniczych. Pomagają im obie mamy i siostry. Zaczynali jako sklep internetowy z papierniczymi produktami z Polski i świata, a od trzech lat projektują i tworzą własne linie notesów i papeterii. Realizują również indywidualne zamówienia na ciekawe wyroby papiernicze dla klientów.

Zeszyty to mój niewinny fetysz od czasów szkolnych. Ten prosty przedmiot daje przestrzeń do codziennej, niezobowiązującej ekspresji, nie tylko w chwili natchnienia, ale też podczas robienia szybkiej notatki czy tworzenia listy zadań na najbliższy tydzień. Chcemy uprzyjemnić te proste momenty. Wiele osób tego potrzebuje, dlatego uznałam, że warto poświęcić chwilę uwagi zeszytom– mówi Magda.

Podział obowiązków w firmie jest jasny i przejrzysty. Magda odpowiada za kreację
i produkcję, Piotrek – za sprawy organizacyjne i sprzedaż. Oboje równolegle działają jako wolni strzelcy – projektują grafikę i tworzą animacje dla klientów, spędzając długie godziny przed komputerami.

Papierniczeni dają nam radość z pracy manualnej, z namacalnym produktem, z dala od ekranów komputerów. To wielka frajda i pozwala nam złapać równowagę. Poza tym możemy w końcu spełniać marzenia o projektowaniu zgodnie z naszymi upodobaniami, oczywiście z myślą o odbiorcy, ale nie pod czyjeś dyktando – dodaje Magda.

Magda i Piotrek podkreślają, że w ich produktach najważniejszy jest papier. Projektowanie zaczyna się od przeglądania i dotykania wzorników. To dla nich bardzo inspirujący proces. Oboje wychodzą z założenia, że zeszyt to nie tylko ładny nadruk na okładce, ale całe doświadczenie – format, papier w środku, rodzaj oprawy, to jak się otwiera, czy jest zszyty nićmi, czy jest przyjemny w dotyku, czy dobrze się w nim pisze itp. Dlatego ich zdaniem kluczowa jest praca z prototypem, który tworzą w swojej pracowni, a potem bardzo dokładnie i długo testują. Gdy mają już gotową makietę, organizują produkcję – część pracy wykonują sami, a zadania wymagające sprzętu, którego nie posiadają zlecają zaufanym podwykonawcom.

Produkty

PAPIERNICZENI to sklep, w którym można kupić autorskie wyroby papiernicze polskich producentów, takie jak:

  • notatniki
  • kalendarze
  • koperty
  • przybory do pisania
  • albumy
  • akcesoria (np. piórniki czy pudełka)

PAPIERNICZENI to również marka produkująca swoją własną linię notesów i zeszytów oraz realizująca zamówienia indywidualne na wyroby papiernicze.

Gdzie można je kupić?

Wszystkie produkty można kupić w sklepie internetowym marki, pod adresem: http://papierniczeni.pl/

Plany

Magda i Piotrek obecnie planują swoją nową autorską kolekcję notesów. Poza tym, chcieliby w niedalekiej przyszłości zrobić mocniejsze wejście na rynek zagraniczny.

papierniczeni2
papierniczeni1

© KUKBUK 2018