KUKBUK Poleca: Kwaśne Drzewo Sauerbaum - KUKBUK

KUKBUK Poleca: Kwaśne Drzewo Sauerbaum

Zlokalizowane na Warmii słynie z przepysznych kozich i owczych serów!

Tekst: Małgorzata Machnicka
Zdjęcia: Kwaśne Drzewo, KUKBUK

Kwaśne Drzewo Sauerbaum to kolejna rodzinna firma, która otrzymała wyróżnienie w I edycji akcji KUKBUK Poleca. Jury przyznało certyfikat w kategorii żywność przetworzona za:

Dbałość o każdy detal w procesie produkcji, za smak idący w parze z estetycznie zaprojektowanym opakowaniem, za sery udekorowane pachnącymi kwiatami i za troskę o kozę, od której wszystko się zaczęło.

Historia

Kwaśne Drzewo Sauerbaum to maleńka osada na Warmii. Gospodarstwo prowadzi Olena razem z mężem Kamilem i dziećmi. Dom skryty jest wśród łąk i lasów – część drzew posadzili sami właściciele. Olena i Kamil hodują zwierzęta i własnoręcznie wytwarzają wszelkiego rodzaju sery – od tych kozich, dekorowanych kwiatami „Twarożyców”, przez halloumi o wdzięcznej nazwie „Smażyciel”, aż po domową fetę z owczego mleka.

Gospodarstwo Sauerbaum może się także pochwalić syropami z kwiatów m.in. piwonii czy róży damasceńskiej, solonym karmelem na kozim i owczym mleku, karmelkami z kwiatami, słodką pastą na bazie karmelu, mleka koziego, migdałów i rozmarynu, czy wytrawnymi czatnejami. W małej manufakturze powstają również mydła i kosmetyki naturalne, artystyczne przedmioty z owczego runa oraz piękne unikatowe introligatorstwo artystyczne. 

Ciekawostka:

Olena sama zbiera kwiaty i zioła z własnego ogrodu. To co wyląduje w koszyku staje się później dopełnieniem pysznych serów. Każda kompozycja jest niepowtarzalna i wyjątkowa, złożona z gałązek, listków, kwiatów i pojedynczych płatków.

Przykładowe produkty:

  • sery kozie
  • sery owcze
  • jogurty owcze
  • rzemiosło artystyczne
  • mydła i kosmetyki ekologiczne
  • solony karmel na owczym mleku

Dokładny adres: 

Kwaśne Drzewo Sauerbaum
Zerbuń 32
11-320 Jeziorany


© KUKBUK 2018