Wstały od stołu: tydzień 65. - KUKBUK

Wstały od stołu: tydzień 65.

Wiosenne pogotowie: Kukbuczyce zdradzają ekspresowe metody na szybkie zrzucenie paru kilogramów.
bataty na kolacje kukbuk

Agnieszka Krzakowska: Prawdopodobnie istnieje wiele sposobów na ekspresowe odchudzanie. W internecie najwięcej jest porad typu: picie wody z cytryną zamiast zjedzenia kanapki z jajkiem i majonezem na śniadanie, szklanka soku warzywnego na kolację, podjadanie garściami suszonych owoców w porze obiadu czy też codzienny jogging. Próbowałam wszystkich metod i spektakularnych efektów nie zaobserwowałam. Ale parę lat temu, kiedy moje dzieci chodziły jeszcze do przedszkola, los sam mnie odchudził. Udało mi się zrzucić 4 kilogramy w dwa dni! Stało się to za sprawą porządnej, klasycznej grypy żołądkowej, którą dzieci przyniosły z przedszkola. A jak wiadomo każdej mamie, infekcję wirusami „odszczenięcymi” dorośli przechodzą nieporównywalnie ciężej. Czasem zatem warto się przemęczyć, aby osiągnąć szybki efekt.

ĆWICZYSZ, NIE JESZ MIĘSA I ZASTANAWIASZ SIĘ, CZY UDA CI SIĘ „PRZYPAKOWAĆ”? POZNAJ ALTERNATYWNE ŹRÓDŁA BIAŁKA I SUPLEMENTY DLA WEGAN <<KLIKNIJ TU>>

Kasia Stadejek: Zgubić 3 kilogramy wcale nie jest trudno, ale pod warunkiem że to pierwsze z wielu kilogramów, które chcemy zrzucić. Kiedyś, gdy zdarzało mi się jeszcze przeglądać babskie gazetki, z pewną ciekawością czytałam zamieszczone tam rady dotyczące odchudzania. Minęło 10 lat i o ile się orientuję, prasa ma nadal takie same rady. „Zapomnij o słodkich, gazowanych napojach” – nie pamiętam, kiedy miałam coś podobnego w ustach. „Unikaj czipsów, paluszków, wafelków i ciastek” – nie tykam ich nawet na imprezach (chociaż przyznam, że ze względu na silne uczucie, jakim mój chłopak darzy czipsy, zdarza mi się sięgnąć do paczki – na moje szczęście nie lubi zwykłych solonych, czyli takich, na które zdarza mi się łakomie zerkać). „Zamień białe pieczywo na pełnoziarniste” – z kajzerką też dosyć dawno się nie widziałyśmy. Jeśli ktoś odżywia się zdrowo, je sporo warzyw, ćwiczy i żyje higienicznie, ma w materii odchudzania nieco trudniej.

Schudnąć udało mi się w życiu dwa razy. Pierwszy raz zobaczyłam swoje kości policzkowe, gdy dokuczało mi solidnie złamane serce, a po raz drugi – gdy się pięknie zakochałam.

Nie żebym żyła samą miłością, po prostu przestały mi być potrzebne liczne pocieszacze kulinarne, a blacha brownie czy trzy tuziny ciastek z czekoladą znikały już nie tylko w moim żołądku. Gdybym jednak miała sformułować jakieś rady, powiedziałabym tak: bez śniadania nie zaleca się ruszać z domu, przed obiadem łyknąć szklankę wody, na obiad zaserwować sobie warzywa z białkową wkładką, a gdy zdarzy się deser, zjeść tylko połowę. Stosować do skutku, a gdyby nie zadziałało, to i tak są same dobre nawyki.

CZY UPRAWIAJĄC BOKS, MOŻNA SIĘ OBEJŚĆ BEZ KRWISTEGO STEKU NA OBIAD? CO JEDZĄ TRENUJĄCY WEGANIE? <<KLIKNIJ TU>>

Basia Starecka: Zrzucenie 2-3 kilogramów to żaden problem. Wystarczy odstawić pieczywo, mięso i alkohol. Rezultaty widać już po dwóch, trzech dniach. Nie oznacza to wcale, że bez pieczywa, mięsa, a tym bardziej alkoholu jest się głodnym. Nic z tych rzeczy. Wystarczy tylko pacnąć się po łapce, gdy ta sięga po pajdę chleba, by staropolskim zwyczajem zagryźć nią zupę. Kieliszek wina można wypić raz w tygodniu, celebrując piątek, a nie codziennie, podobnie z jedzeniem zwierząt – kiedyś na stole lądowały rzadko, warto przynajmniej w tej kwestii brać przykład z naszych przodków. Wymienione przeze mnie produkty najlepiej wymienić na ulubione warzywa.

Nie dość, że pieczone buraki, marchewki czy bakłażany przyniosą przyjemne nasycenie, to jeszcze przyspieszą trawienie i pozbycie się pamiątek po zimie.

Mój patent na zrzucenie 2-3 kilogramów, który sprawdził się wiosną zeszłego roku, to następujący jadłospis: kleik ryżowy na śniadanie, z japońska zwany congee, z białą i słodką pastą miso, pieprzem, gomasio, olejem sezamowym i grzybami enoki, na drugie śniadanie jajka w koszulce z zupą z pokrzywy, olejem z ostropestu i nasionami konopi, na obiad pieczone marchewki i rzodkiewki z wędzonym łososiem, a na kolację bataty z tahiną, rzodkiewką i ze świeżą kolendrą.

congee na sniadanie kukbuk
pieczone marchewki obiad kukbuk
kukbuk pokrzywa z jajkiem drugie sniadanie

© KUKBUK 2018