Kimchi tequila shot - KUKBUK

Kimchi tequila shot

Na dnie słoika z koreańską kiszoną kapustą znajduje się esencja zdrowia.
Blogi

Blogi


kimchi tequila shot kukbuk

Według kalendarza to schyłek wrogiej pogody. Choć jej los zdaje się przesądzony, właśnie zadaje ostatnie ciosy. Najpierw powaliła mnie zmutowaną odmianą grypy, po to bym, ledwo ozdrowiały, przyjął na kark zacinający grad i ponownie stoczył się na dno niezdrowia. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak sięgnąć po kolejną leczniczą recepturę.

 

Nie twierdzę, że warto robić kimchi tylko po to, by później wykorzystać je do ożywczego drinka. Co innego w sytuacji, kiedy kimchi już powstało i wyciekło z niego wystarczająco dużo soku – grzechem byłoby go nie użyć.

Produkty fermentacji mają wspaniałą właściwość: występująca w nich flora uzupełnia wiele niedoborów, których doświadczamy w trakcie choroby.

Ponadto kimchi zawiera składniki wykorzystywane w naturalnym leczeniu, mogące postawić nasze schorowane ciała na nogi. Imbir, czosnek, chili, do tego wspomniana fermentacja – to zestaw idealny, by pomóc nam w walce z grypą. Po recepturę na kimchi udałem się do najbardziej kompetentnej osoby: Luizy Trisno, która prowadzi kultowy lokal Ramen Girl, gdzie można zjeść dania azjatyckie w wydaniu gourmet.

– Julian

kimchi tequila shot kukbuk
Kimchi tequila shot kukbuk

Kimchi tequila shot

1 porcja a

Kapustę kroimy wzdłuż na cztery części, zasypujemy solą między liśćmi i odstawiamy na dzień. Po tym czasie kapustę dokładnie obmywamy i osuszamy za pomocą papierowego ręcznika. Imbir, czosnek i chili miksujemy blenderem i przecieramy przez sito. Listki kapusty przesypujemy mąką ziemniaczaną lub ryżową i smarujemy zblendowaną pastą. Marchewkę kroimy na cienkie plastry, a dymkę w słupki. Mieszamy wszystko razem i pod przykryciem odstawiamy na pięć dni. Po ich upływie przekładamy do słoika. Przechowujemy w lodówce.

Shot:

Do kieliszka wlewamy sok z kimchi i uzupełniamy tequilą. Pijemy i zdrowiejemy.

Przepis i zdjęcia: Julian Karewicz


© KUKBUK 2018