Zakręć się na jądrach w mediolanie - KUKBUK

Zakręć się na jądrach w mediolanie

Do Pecka po prezenty, a potem w Galerii Wiktora Emanuela znajdujemy byka, stajemy piętą na jego jądrach i okręcić się trzy razy w prawo. Witamy w Mediolanie!
Bartek Kieżun

Bartek Kieżun

Krakowski Makaroniarz
Bartek Kieżun, z wykształcenia antropolog kultury, z zamiłowania kucharz. Miłośnik książek, nie tylko kulinarnych. Publikuje w magazynie KUKBUK, stale współpracuje z Radiem Kraków. Jako kucharz gotuje, karmi, prowadzi warsztaty, organizuje wyjątkowe kolacje degustacyjne oraz sędziuje na konkursach kulinarnych. Autor książki „Italia do zjedzenia"

mediolan kukbuk

Mediolan ma kilka zalet. Do sklepów i kawiarni wpuszczają z psami. Zimą czasem przestaje padać. Można zapewnić sobie szczęście na cały rok kręcąc się na jednej nodze na jądrach byka – nie jest łatwo, zapewniam. No i jest tam Peck, luksusowe delikatesy – obowiązkowe miejsce dla miłośników włoskiej kuchni.

Dwa dni w Mediolanie to może nie dużo, ale by zjeść kasztanowe ciasto i popróbować lombardzkich serów, zobaczyć Belliniego i Mantegnę, wdrapać się na dach katedry i odwiedzić Pecka – zupełnie wystarczy. Założone w 1883 roku przez Franciszka Pecka delikatesy wypełniają najwyższej jakości produkty z całych Włoch. W jednym sklepie kupicie liguryjską oliwę, mozzarellę z okolic Neapolu, toskańskie  i sery z całego półwyspu. Ślinianki pracują jak oszalałe, ale zdrowy rozsądek skutecznie ogranicza ślinotok, bowiem ceny w Pecku nie należą delikatnie mówiąc do najniższych. Mimo to atmosfera w Pecku jest lekka jak piórko.

Personel tak samo traktuje tych, co kupują trufle za 9 000 euro, i tych, co kupują kawałek sera za trochę mniejszą kwotę.

A bożonarodzeniowe  można godzinami wybierać z psem u boku. No ale Franciszek Peck był Czechem i pewnie zabrał ze sobą z Pragi czeskie poczucie humoru. My następnym razem do Mediolanu zabieramy ze sobą Luśkę, niech wybierze sobie kość, gdy my będziemy wybierać wielką drożdżową babę. A Wy kupujcie bilety tanich linii i lećcie do Pecka po prezenty. Wesołych świąt!

mediolan kukbuk peck
mediolan kukbuk peck
mediolan kukbuk peck
mediolan kukbuk peck
mediolan kukbuk peck

© KUKBUK 2018