Warzywnik KUKBUK-a - KUKBUK

Warzywnik KUKBUK-a

Redakcyjny taras już rozkwita i przyciąga fruwające stworzenia. Przed nami ostatni i najprzyjemniejszy etap prac – wysadzanie warzyw i ziół.
Archiwum blogów

Archiwum blogów


Warzywnik KUKBUK

Silna grupa ogrodowego wsparcia, czyli studentki Wydziału Architektury Krajobrazu SGGW, pod kierownictwem prowadzącego przedmiot pracownia sztuki ogrodu i krajobrazu dr. inż. Krzysztofa Hermana zmontowała siedziska z europalet, posadziła krzewy Kurowskich w workach po kawie, pomalowała zakupowe kosze na kółkach oraz kuchenny kredens, do których trafiły zioła Baziółki. Przesadzanie, ale też sprzątanie poszło szybko dzięki użyciu sprzętu Fiskars.

Warzywnik KUKBUK OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W ostatni dzień długiego weekendu mogliśmy wreszcie udać się w odwiedziny do Ludwika Majlerta. Dziesięć hektarów upraw dyni, cukinii, fasoli, rukoli, skorzonery, szparagów, ziół, buraków, karczochów, brokułów, sałat różnej maści – to gospodarstwo znane większości stołecznych smakoszy i cenione za wysoką jakość plonów pozyskiwanych w sposób zrównoważony i naturalny.

Warzywnik KUKBUK OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Warzywnik KUKBUK OLYMPUS DIGITAL CAMERA
ulubione strony kukbuk
Przemierzaliśmy kolejne poletka, próbując dotrzymać kroku panu Ludwikowi, który przeskakiwał je zwinnie niczym zając.

Z każdego niepostrzeżenie zrywał szczytowe listki czy pędy, a potem pałaszował je ze smakiem. Nam też dał co nieco do spróbowania.

Warzywnik KUKBUk OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Warzywnik KUKBUK-a OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po tym, jak przyznał, że swoje warzywa z reguły jada prosto z pola, śmialiśmy się, że jest na modnej diecie raw. – Nie mam czasu, jestem świetny w delegowaniu obowiązków, ale nikt mnie tu nie zastąpi – tłumaczył, puszczając oko. – Jestem jedynym traktorzystą! Tego zadania nikomu nie oddam! Patrzyliśmy, z jaką frajdą zjada swoje plony, i jesteśmy pewni, że to nie tylko kwestia braku czasu, ale i smakowych upodobań.

Warzywnik KUKBUK-a OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zaopatrzeni przez pana Ludwika w cukinię, endywię, cykorię, sałatę rzymską, czosnek, pak choi, jarmuż, fenkuł i radicchio wróciliśmy do redakcji. Przy wysadzaniu warzyw pojawili się niezapowiedziani ochotnicy i pomocnicy – psina Masala i pierwszy na naszym tarasie trzmiel! To początek, bo chętnych na frykasy z naszego ogródka będzie zapewne więcej!

warzywniak kukbuk OLYMPUS DIGITAL CAMERA
kukbuk warzywniak OLYMPUS DIGITAL CAMERA

© KUKBUK 2018