Śniadanie na kaca - KUKBUK

Śniadanie na kaca

10 sposobów na noworoczne śniadanie, które postawi was na nogi.
Archiwum blogów

Archiwum blogów


sniadanie na kaca kukbuk

Pierwszy poranek nowego roku bywa ciężki, ale lenić się można legalnie. Budzik nie dzwoni, maile nie zaczynają atakować przed świtem, nie trzeba w pośpiechu malować się w windzie, szukając po kieszeniach proszków na ból głowy. Noworocznego kaca można po prostu z godnością przecierpieć. Nawet jeśli dzień rozpoczęliście od drzemki z kołdrą na głowie, w końcu trzeba będzie stanąć do walki z rzeczywistością.

KUKBUK-owa rada – nie próbujcie tego na czczo. Śniadanie może przesądzić o uratowaniu waszego samopoczucia, a jak wiadomo, jaki pierwszy stycznia, taki cały rok!

 

Jaja po benedyktyńsku

Nie ma takiego samopoczucia, z którym by sobie ten klasyk nie poradził. Sos holenderski i plastry wędzonego łososia gwarantują natychmiastową ulgę.

 

Szakszuka z twarożkiem kozim i bakłażanem

Kolejne klasyczne wcielenie jajka, które z szarego, styczniowego poranka wyczaruje izraelskie słońce. Lepiej przewidzieć kilka porcji, zapach szakszuki przyciągnie do kuchni każdego domownika.

sniadanie na kaca kukbuk

Jajka cocotte z gorgonzolą i chipsami z prosciutto

Zaprawieni w walce z poranną niestabilnością nie mają żadnych wątpliwości – kluczem do sukcesu jest tłuszcz. To śniadanie z pewnością spotkałoby się z ich aprobatą.

sniadanie na kaca kukbuk

Omlet z nori, awokado i kozim serem

O tym, że nic tak rano nie pociesza utrapionych imprezowiczów jak omlet, nikogo chyba przekonywać nie trzeba. Ani o tym, że kozi ser i awokado to połączenie bezbłędne i ponadczasowe. A do tego algi, królujące na listach superżywności – to się nie może nie udać.

sniadanie na kaca kukbuk

Makaron ryżowy z kimchi

Sprawdźcie, czy kiszonki z dalekiej Azji leczą równie sprawnie, co nasz poczciwy kapuśniak. Jeśli pierwsze ruchy zdarzy się wam wykonać już po zmroku, nie ma lepszego kandydata na śniadanio-kolację.

sniadanie na kaca kukbuk

Kanapka z grillowaną makrelą

Lepiej zaplanować ją na drugie śniadanie, a gdy fenkuł odpoczywa w lodówce, samemu odpocząć w łóżku. Entuzjaści pełnotłustych śniadań na pewno nie będą zawiedzeni.

sniadanie na kaca kukbuk

Szalona frittata

Bekon z chorizo i feta z ricottą? Ta frittata najbardziej szalony zestaw składników zamieni w królewskie śniadanie. Wystarczy trochę odwagi i kilka jajek, szykuje się kreatywny poranek z posylwestrowym recyclingiem.

sniadanie na kaca kukbuk

Magiczne pankejki na zdrowo

Naleśniki zawsze sprawdzają się jako comfort food, a te na dodatek nie wzbudzają wyrzutów sumienia. Najlepiej usmażyć stosik pankejków, polać syropem klonowym, zaparzyć zapas kawy, wrócić do łóżka i czekać na błogostan.

sniadanie na kaca kukbuk

Kasza jaglana z szynką parmeńską i topinamburem

Kto choć raz powiedział: „Jaglanka? Nudy!”, ten niech czym prędzej zwraca honor królowej kasz. W niespodziewanym towarzystwie topinamburu i szynki parmeńskiej jeszcze bardziej zasługuje na ten tytuł.

sniadanie na kaca kukbuk

Śniadaniowy podpłomyk

Patrzycie po przebudzeniu na zegarek i przecieracie oczy ze zdziwienia – jak to już dziewiętnasta?! To nie powód do wstydu, każda pora jest dobra na śniadanie. A na pewno na pizzę, zagniatanie ciasta w mig was rozbudzi!

sniadanie na kaca kukbuk

© KUKBUK 2018