Przemyśl to jeszcze raz, Sam - KUKBUK

Przemyśl to jeszcze raz, Sam

A może musimy pomyśleć odwrotnie. Jak w mojej ulubionej książce „Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie” Paula Ardena – powiedziała mi mądra i zdolna architektka, kiedy biedziłyśmy się nad wspólnym projektem. No jasne! To dziś będzie odwrotnie. Zamiast opowieści o przedmiotach związanych z jedzeniem opowieść o tym, gdzie można dojść, pożyczając kuchenne składniki i wychodząc z nimi z kuchni.

Fot: mat. prasowe.

Archiwum blogów

Archiwum blogów


diptyque kukbuk

Ocet toaletowy Vinaigre de Toilette, Diptyque

 

Na pierwszy ogień ocet. Dwieście mililitrów pachnącego żywicą i korzeniami szczęścia

luksusowej francuskiej marki Diptyque (która często wykorzystuje niestandardowe patenty i dlatego będzie dziś o niej dwa razy). Vinaigre de Toilette powstał na bazie XIX-wiecznej francuskiej receptury. Mógłby spokojnie występować w ciężkich butlach i nadawać wytworny aromat sałatom z XVI dzielnicy, ale ludzie z Diptyque zdecydowali się wykorzystać inne jego właściwości. Ocet perfumuje, odświeża, zmiękcza skórę, można go stosować na włosy, które dzięki niemu stają się błyszczące.

diptyque kukbuk

Dywan Champiñones, GAN, José A. Gandía-Blasco

 

Dywan, nie dywan. Wygląda trochę tak, jakby jego twórca podglądał gotującą się wodę albo bąbelki szampana, zastanawiając się, gdzie można by zastosować takie rozwiązanie. Jeśli popatrzeć na dywan z góry i pod kątem, z jednolitej powierzchni wystają lekko wypukłe minipoduszeczki ze stuprocentowej wełny. No bo kto mówi, że dywan ma być koniecznie superpłaski? Najwyżej trochę wymasuje nam stopy…

diptyque kukbuk

Talerz Taste Reichenbach, Paola Navone

 

Do czego służy rancik talerza? Rancik służy do łatwiejszego trzymania, kładzenia, podnoszenia, do tego, żeby się nie wylewało. A figę! Paola Navone, włoska ubergeniuszka dizajnu, zaprojektowała talerz idealnie płaski, bez podniesionego rantu. Widziałam go już w kilku domach w roli: podstawki pod klucze, rachunki i wizytówki, podstawki pod kubek, używanej po to, by nie zostawiał śladów na drewnie. Odpowiedzi na pytanie, do czego to służy, udzielają użytkownicy.

diptyque kukbuk

Świeca Coriander, Diptyque

 

Jedna z najbardziej niestandardowych świec, które wychodzą z manufaktur Diptyque. Pachnie świeżymi listkami kolendry. Niesamowicie, bo zimno i metalicznie, zupełnie nie jak coś, co wydziela aromat pod wpływem ciepła. Producenci informują, że zapach tej świecy podkręca apetyt i najlepiej zapalić ją, kiedy serwuje się potrawy kuchni azjatyckiej. Znów daleko od tradycyjnych pomysłów, do czego może służyć świeca zapachowa.

diptyque kukbuk

Fot: mat. prasowe.


© KUKBUK 2018