Markety zamiast galerii - KUKBUK

Markety zamiast galerii

Jeszcze tydzień temu był tam pusty plac, w weekend wypełnił się życiem. Otworzyliśmy ZOO Market.
Archiwum blogów

Archiwum blogów


miejski market kukbuk

Nie trzeba wydawać milionów na fontanny multimedialne, żeby przyciągnąć ludzi. W weekend otwarcia ZOO Marketu na Pradze przekonałam się, że wystarczy stworzyć bazar. 

 

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, w opuszczonym miejscu, którego wielu z nas dotąd nawet nie dostrzegało, ludzie zachowywali się tak, jakby bazar był tu od zawsze. To się nazywa skuteczna akupunktura miasta! 

 

Podobnie stało się w Katowicach. Zapewnianie, że mają tam rynek, było obiektem naszych żartów, bo nic na to nie wskazywało. Gdy popłynęło trochę czystej wody, pojawiły się wygodne ławki-leżanki, wreszcie znane tu sprzed lat wielkie palmy, wszystko zagrało. Moi przyjaciele z Katowic przyznają, że nie pamiętają, kiedy ostatnio widzieli w tym miejscu tylu spędzających wolny czas czy odpoczywających w biegu mieszkańców. 

miejski market kukbuk

Zatem nie trzeba wiele, to znane, sprawdzone patenty – zieleń, ławka, plac zabaw, oczko wodne, kiermasz, lodowisko. 

Mam taki postulat: więcej bazarów, mniej galerii handlowych!

 

Róbmy zakupy na powietrzu, niech będą pretekstem do spotkania ze znajomymi i spędzenia miło dnia. I wreszcie – kupujmy z drugiej ręki, dajmy dorobić parę złotych handlującym i nie zaśmiecajmy planety, bo nowe wcale nie znaczy lepsze. 

miejski market kukbuk
miejski market kukbuk

Nasz pchli targ będzie działał co weekend, w godzinach 11-17, przy alei Solidarności 55, naprzeciwko wybiegu niedźwiedzi w zoo. Wybaczcie, że ciągle o tym piszę, ale jestem podekscytowana. Widzimy się tam! 

 

Zdjęcia w weekend otwarcia ZOO Marketu zrobiła Aga Bilska. 

– Agnieszka Kowalska

Dziennikarka, przez 15 lat związana z „Gazetą Wyborczą”. Prowadzi sklepik z dizajnem retro  LovKov (Patyna.pl) i pisze książkę dla dzieci o swoim psie.


© KUKBUK 2018