Kawa dla dziennikarza - KUKBUK

Kawa dla dziennikarza

Ekspres Siemensa zapamięta, jaką kawę lubisz najbardziej, podgrzeje filiżankę, a nawet po sobie posprząta!

Zdjęcia: Rafał Meszka

Archiwum blogów

Archiwum blogów


kukbuk siemens ekspres do kawy

Rozwiązywaniu smakowitych zagadek oddajemy się bez reszty – przemierzamy kilometry pól uprawnych, testujemy steki i leniwe, rozszyfrowujemy etykiety słodyczy. Czasem praca riserczera bywa ciężka, a potem przecież jeszcze trzeba zebrać myśli i napisać artykuł, który was zainteresuje. Zdarza się zatem, że podpieramy głowy, szczypiemy się w policzki i w oczekiwaniu na wenę chrupiemy poprawiające pracę mózgu orzechy. Kiedy słońce schodzi coraz niżej i zapada jesienny mrok, oczy nam się zamykają, a w głowach, zamiast artykułów, pojawiają się coraz wyraźniejsze wizje słodkich grzeszków…

Tymczasem w naszej redakcyjnej kuchni pojawia się nowy gadżet. Chciałoby się go dotknąć, kliknąć, przetestować. Pretekst jest dobry, bo to ekspres do kawy Siemens EQ.9 s700! Lecimy go przetestować. Eksperymentujemy. Z kawy zaparzonej za jego pomocą robimy krem z owocami i korzenną kruszonką. Ekspres ma dwa oddzielne pojemniki na ziarna z osobnymi młynkami. Nie kłócimy się wreszcie zatem, czy bardziej arabika, czy bardziej robusta, każdy może użyć swojej ulubionej mieszanki. Do deseru przygotowujemy dwa napoje z różnych ziaren, obywa się bez kłótni. 

kukbuk siemens ekspres do kawy

Korzystamy z trybu „barista” – ustawiamy temperaturę, intensywność i szybkość parzenia kawy. Technologia sensoFlow System pilnuje odpowiedniej temperatury w ciągu całego tego procesu. Podczas gdy my ucieramy żółtka z cukrem i mascarpone, ekspres przyrządza kawę – tak cichutko, że w ferworze mieszania i krojenia ledwo dostrzegliśmy napełnione filiżanki. Z przyjemnością obejmujemy dłońmi rozgrzane przez aktywną płytę porcelanowe naczynia, wylewamy ich zawartość do przygotowanej masy i na pokrojone owoce. Wszystko wygląda pięknie, nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko spałaszować kawowy deser.

kukbuk siemens ekspres do kawy
kukbuk siemens ekspres do kawy

Słodki krem rozpływa się w ustach, a do głowy dociera wreszcie kofeina. Humor i jasność myślenia wracają, można zabierać się znów do pracy ze świadomością, że w chwili najbliższego kryzysu możemy liczyć na usługi ekspresu. Siemens EQ.9 s700 to odpowiedni sprzęt dla kulinarnych dziennikarzy, którzy czasami przysypiają przy biurkach i marzą o odrobinie słodyczy!

Zdjęcia: Rafał Meszka


© KUKBUK 2018