6 pomysłów na świąteczny chleb - KUKBUK

6 pomysłów na świąteczny chleb

Zamiast w panice szukać piekarni, której wyroby spełnią wasze wymagania, tym razem chleb spróbujcie upiec sami.
Archiwum blogów

Archiwum blogów


chleb na swieta kukbuk

Prosty chleb na zakwasie

To nasz ulubiony chleb, do którego miłością zaraził nas pianista Bartek, bohater tekstu z 2. numeru KUKBUK-a. Wieczorem mieszamy, rano pieczemy. Do ciasta można dodać dowolne pestki, orzechy czy suszone owoce. Nie macie zakwasu? Popytajcie znajomych, ktoś na pewno odstąpi wam łyżeczkę ze swojej hodowli.

chleb na swieta kukbuk

Pinza triestina

Krakowski Makaroniarz proponuje na święta drożdżowy chlebek z Triestu, lekko słodki i pachnący cytryną. Pod pasztet sprawdzi się wyśmienicie, sałatkę jajeczną też można nim zagryźć.

chleb na swieta kukbuk

Chleb z ziemniakami

Chrupiący chleb dla tych, którzy tak jak Krakowski Makaroniarz nie mogą znaleźć porządnego białego pieczywa. Dzięki dodatkowi gotowanych ziemniaków będzie długo świeży i smaczny.

chleb na swieta kukbuk

Chleb z porem i rozmarynem

Aromatyczny bochenek, który pięknie wyrośnie nawet chlebowym debiutantom. Nad jego puszystością pracuje bowiem zarówno zakwas, jak i odrobina drożdży.

chleb na swieta kukbuk

Pane bianco

Prosty chleb, do którego wykonania potrzebujecie tylko czterech składników: mąki, wody, soli i odrobiny drożdży. Krakowski Makaroniarz obiecuje: efekt przerośnie wasze oczekiwania!

chleb na swieta kukbuk

Chleb z kawą i migdałami

Pięknie pachnie i dyskretnie chrupie. Ciężko się od niego oderwać, ale jeśli wam się to uda, połóżcie na nim plastry pieczonego mięsa. Tutaj znajdziecie mały przegląd pomysłów na świąteczne pieczenie.

chleb z kawa kukbuk

Samodzielne przygotowanie chleba trochę was przeraża? Przeczytajcie nasze rady, a zakwas, zaczyn i fermentacja przestaną być tajemnicą:

Jak upiec chleb żytni?

Jak upiec chleb na drożdżach?

Jak upiec chleb na zakwasie?


© KUKBUK 2018