5 sposobów na słodki powrót do szkoły - KUKBUK

5 sposobów na słodki powrót do szkoły

Wakacje zawsze są za krótkie, a jesień przychodzi za szybko. Czym osłodzić sobie początek roku szkolnego?
Archiwum blogów

Archiwum blogów


slodkie przekaski do szkoly kukbuk

Pierwszego września ulice pełne są dzieci w galowych strojach. Dziś jeszcze nie muszą odrabiać pracy domowej, dlatego prezentujemy zestaw przepisów na słodkie popołudnie. Te przekąski z pewnością pomogą w zmaganiach z ułamkami. Nasze pomysły koniecznie niech sprawdzą też dorośli, którzy utknęli dziś w powakacyjnych korkach lub czują się przytłoczeni perspektywą jesieni. Maślane ciasto drożdżowe nie ma sobie równych w pocieszaniu!

Lody arbuzowe

Póki gorąco, róbcie lody! Śmietankowo-arbuzowe będą wspomnieniem odchodzącego lata i ochłodzą rozgorączkowanych nowymi szkolnymi wyzwaniami.

slodkie przekaski do szkoly kukbuk

Małe tarty z karmelem, owocami i solą morską

Ozdabianie takich tart to prawie jak zajęcia z plastyki. Tu borówka, tam malina i dzieło sztuki gotowe. W nagrodę można wylizać miskę po karmelu.

slodkie przekaski do szkoly kukbuk

Blok czekoladowy

Ten przysmak osładzał dzieciństwo tym, którzy dziś są dorośli. Zajadając grube plastry czekoladowego bloku pełnego orzechów, herbatników i suszonych owoców, można snuć opowieści o własnych szkolnych początkach.

slodkie przekaski do szkoly kukbuk

Drożdżówki z wiśniami i kruszonką

Wypełnią dom uspokajającym zapachem drożdżowego ciasta i pocieszą każdego ucznia przerażonego wizją ułamków, deklinacji i pierwiastków. Jeśli coś zostanie, niech trafi jutro do pudełka na drugie śniadanie i wzbudzi podziw kolegów!

slodkie przekaski do szkoly kukbuk

Karmelowy fudge z białą czekoladą, pistacjami i różą

Rozkosznie słodkie, pachnące różą domowe krówki z orzechami dzieci rozweselą po klasówkach, a rodziców po zebraniach. Gdy się skończą, szybko trzeba zrobić nowe. Może tym razem z miętą czy lawendą?

slodkie przekaski do szkoly kukbuk

© KUKBUK 2018